Antrenör Kursları İçin Bilgilendirme

0
146

Federasyonumuza ait Antrenör kursları 2020 yılı itibarı ile Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığı bünyesinde açılacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Antrenör Eğitim Yönetmeliği 14.12.2019 tarihli 30978 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup yayımlanan Antrenör Eğitim Yönetmeliği uyarınca Spor Bilgi Sisteminde düzenlemelere ihtiyaç duyulmuştur.

Spor Bilgi Sistemi üzerinden açılacak kursiyer başvurularında Adli Sicil Kaydı, Lise Mezuniyet Belgesi, Yükseköğretim Mezun Belgesi ve Sportif Ceza Kaydı sorguları e-Devlet otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru dönemlerinde antrenör adaylarımız ve antrenörlerimizin mağduriyet yaşamaması adına yukarıda belirtilen belgelerin sorguların e-Devlet sisteminde güncel olması gerekmektedir. Güncel olmayan belgesi olan kişiler ilgili kurumlara başvurarak, bilgilerini güncel hale getirmeleri gerekmektedir. Antrenör kurslarına gelecek olan kişilerin bu konuda gerekli hazırlıkları yapması gerekmektedir.

Antrenör kursları Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığı tarafından açılacak olup başvurular e-Devlet üzerinden yapılacaktır. Kurslar açıldığında federasyon İnternet sitemiz ve Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafında duyurulacaktır. Federasyonumuz 2020 yılı için Dağcılık 2 adet 1. Kademe ve birer adet 2, 3 ve 4. Kademe, Spor Tırmanış branşında 2 adet 1. Kademe ve birer adet 2 ve 3. Kademe ile Dağ Kayağı branşında ise 1 er adet 1 ve 2. Kademe antrenör kursu talep edilmiştir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu