Ana Sayfa Blog

Eska Gençlik ve Spor Kulübü Süphan Dağı Tırmanışı Tamamlandı

0

Eska Gençlik ve Spor Kulübü 30-31 Temmuz 2020 tarihlerinde Antrenör Cengiz Erdener, sporcular Kadir Ayanoğlu, Fatma Gamze Varol ve Hasan Özkeser ile Türkiye’nin üçüncü yüksek zirvesi olan 4058 metrelik Süphan Dağı tırmanışını gerçekleştirmiştir.

Kulübümüzü ve sporcuları tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği
Siyami Çetin

Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Aladağlar Trans Geçişli Yüksek İrtifa Tırmanışını Tamamladı

0
Doruk Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü sporcularımızdan Arzu ÖZKAN, Bilal GÜLER ve Özkan ASLAN Aladağlar trans yüksek irtifa tırmanışlarını gerçekleştirdiler. 15. Yılında 15 Doruk sözü verdiğimiz kulübümüz için 11 doruk tırmanışı tamamladılar. Kendilerini gönülden tebrik ediyoruz, bu büyük başarılarının devamını diliyoruz…

Nice dağların doruklarını görmelerini temenni ediyoruz.

Direktaş Doruğu : 3510 metre,
H4 Doruğu : 3610 metre,
Eznevit Doruğu : 3560 metre,
Karasay Doruğu : 3550 metre,
Emler Doruğu : 3723 metre,
Ortadağ Doruğu : 3500 metre,
Adsız Doruğu : 3550 metre,
Hürtepe Doruğu : 3553 metre,
Süner Doruğu : 3700 metre,
DKSK Doruğu : 3713 metre,
Okşar Doruğu : 3630 metre

Kulübümüzü ve sporcuları tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği
Siyami Çetin

Kızılay-TDF İzmir İl Temsilciliği İşbirliğinde İlkyardım Eğitimi Planlaması Yapılıyor

0

Kızılay-TDF İl Temsilciliği işbirliğinde İlkyardım Eğitim Sözleşmesi imzalanmıştır. Bu çerçevedeki eğitim planlaması il temsilciliği ile Kızılay tarafından yapılmaktadır. Eğitimler;

1. Gurup: 20-21 Ağustos 2020 (Dolu)

2.Gurup 22-23 Ağustos 2020, (Dolu)

3. Gurup 27-28 Ağustos 2020 (Dolu)

Planlama yapılmayan tarihler

4..Gurup 3-4 (Dolu) veya 10-11 Eylül 2020, ( 3 Kişi eksik )

5. Gurup 5-6 (Dolu) veya 12-13 Eylül 2020 (Dolu)

tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Kayıtlar başvuru sırasına göre sadece hafta içi ve sonu olarak yapılacaktır.

Eylül ayı eğitim planlaması başvurulardaki yoğunluk nedeni ile ancak eğitimden 1 hafta önce belirlenecektir. Eğitim günleri 1. gün yüz yüze, ikinci gün online, hafta içi ve hafta sonu gurubu olarak yapılacaktır.

Eğitime katılacak arkadaşlar için WhatsApp gurubu kurularak iletişim sadece gurup içinde yapılmaktadır.

Bilgilerinize sunulur.

Siyami Çetin
TDF İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ

Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı Güncellendi

0

Türkiye Dağcılık Federasyonu sporcu lisans, vize ve transfer talimatı Gençlik Spor Bakanlığı ve TDF tarafından güncellenerek yayınlanmıştır.

Lisans alabilmek için gerekli şartlar MADDE-5 (2) başlığında belirtilen sağlık raporu için aile hekiminden alınan raporlar geçerlidir.

Bilgi ve gereğini saygılarımla sunarım.

Siyami Çetin
TDF İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ

LISANS_VIZE_TRANSFER TALİMATI

LİSANS ÇIKARTMA TESCİL BELGESİ

30 Ağustos Zafer Kupası Tırmanışları İzmir Macerapark Tesislerinde Yapılacak

0

29-30 Ağustos 2020 tarihlerinde hem İzmir Büyükşehir Belediyesi, Macerapark Spor Tırmanış Tesislerinin Açılış Töreni hem de Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyeti olarak İzmir’de ilk kez 30 Ağustos Zafer Kupası Küçükler, Gençler (Lider) şampiyonası gerçekleştirilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Siyami Çetin
TDF İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ

Vefat ve Başsağlığı

0

Zirve Dağcılık Kulübü Genel Başkanı Orhan Kozan’ın değerli annesi, Navruz Kozan bugün hakka yürümüştür.

Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz.

TDF İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ

Zirve Dağcılık Genel Merkezince Düzenlenen Van Gölü Altılısı Zirve Tırmanışları Başarı ile Tamamlandı

0

Merkezi İzmir’de bulunan Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Genel Merkezi’nce düzenlenen Van Gölü çevresindeki altı dağa çıkış projesi 12-18 Temmuz 2020 tarihlerinde 16 sporcunun katılımı ve başarısı ile sonuçlandı.

Genel Merkez sporcularının yanı sıra Bodrum ve Turgutlu şubelerinden de katılımın olduğu zirve tırmanışlarında sırası ile Artos(3537m.), Gören ( 2300m.), Kevenli (2812m.), Süphan ( 4058m.), Nemrut (2948m.) ve Büyük Erek (3204) dağlarına tam kadro ile çıkılarak büyük bir başarıya imza atıldı. Kulüp Genel Başkanı Orhan Kozan “20.yılımızda dağ zirvelerinden aldığımız Vatan Topraklarını Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıkartarak, sonrasında şehitlerimiz ile buluşturmayı amaçladık. Van Gölü Altılısı ise bu projenin en önemli ayağını teşkil ediyordu, bu nedenle başarı ile tamamlamış olmaktan dolayı çok mutluyuz, tüm sporcularımızı kutluyorum” diye konuştu. Sporcular ise “ bu proje bizler için büyük bir hayaldi, hep birlikte başarmanın gururunu yaşıyoruz, zirvelerden aldığımız toprakları özel olarak yaptırılan keselere koyarak Anıtkabir ziyaretine kadar evlerimizin baş köşesinde saklayacağız” dediler.

Kulübümüzü ve sporcuları tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği
Siyami Çetin

Eska Gençlik ve Spor Kulübü Erciyes Dağı Tırmanışı Tamamlandı

0

Eska Gençlik ve Spor Kulübü 18-19 Temmuz 2020 tarihlerinde 3 sporcu ile Kayseri Erciyes Dağı tırmanışını gerçekleştirmiştir.

Kulübümüzü ve sporcuları tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir Temsilciliği
Siyami Çetin

Antrenör Kursları İçin Bilgilendirme

0

Federasyonumuza ait Antrenör kursları 2020 yılı itibarı ile Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığı bünyesinde açılacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Antrenör Eğitim Yönetmeliği 14.12.2019 tarihli 30978 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup yayımlanan Antrenör Eğitim Yönetmeliği uyarınca Spor Bilgi Sisteminde düzenlemelere ihtiyaç duyulmuştur.

Spor Bilgi Sistemi üzerinden açılacak kursiyer başvurularında Adli Sicil Kaydı, Lise Mezuniyet Belgesi, Yükseköğretim Mezun Belgesi ve Sportif Ceza Kaydı sorguları e-Devlet otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru dönemlerinde antrenör adaylarımız ve antrenörlerimizin mağduriyet yaşamaması adına yukarıda belirtilen belgelerin sorguların e-Devlet sisteminde güncel olması gerekmektedir. Güncel olmayan belgesi olan kişiler ilgili kurumlara başvurarak, bilgilerini güncel hale getirmeleri gerekmektedir. Antrenör kurslarına gelecek olan kişilerin bu konuda gerekli hazırlıkları yapması gerekmektedir.

Antrenör kursları Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığı tarafından açılacak olup başvurular e-Devlet üzerinden yapılacaktır. Kurslar açıldığında federasyon İnternet sitemiz ve Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafında duyurulacaktır. Federasyonumuz 2020 yılı için Dağcılık 2 adet 1. Kademe ve birer adet 2, 3 ve 4. Kademe, Spor Tırmanış branşında 2 adet 1. Kademe ve birer adet 2 ve 3. Kademe ile Dağ Kayağı branşında ise 1 er adet 1 ve 2. Kademe antrenör kursu talep edilmiştir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu

Dernekler Yönetmeliğinin 32. Maddesinde Değişiklik Yapıldı

0

Değerli Kulüp Başkanları,

Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Dernekler Yönetmeliği’nin 32. maddesi ile ilgili değişiklik gereğince ; Temmuz 2020 tarihinden önce derneğe üye olan kişilerin 31 Ağustos 2020 tarihine kadar Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS)’ne kayıtlarının girilmesi, 2020 Temmuz ayında derneğe üye olan kişilerin ise üyelik kabul tarihinden itibaren 45 gün içinde Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS)’ne kayıtlarının girilmesi gerekmektedir.

Dernekten ayrılan üyelerin çıkış işlemleri de aynı şekilde 45 gün içinde işlenmiş olacaktır.

Dernek üyeleri bu sistem devreye girdiğinde hangi dernek veya derneklere üye olduklarını, giriş ve çıkarılış tarihlerini görebileceklerdir.

Sorumlulukları yerine getirmeyen kulüplere 500.00 (Beşyüz) lira para cezası uygulanacağı bildirilmiştir.

Kulüp başkanlarımızın konu ile ilgili gerekli çalışmaları yapmaları mağdur olmamaları için gereklidir.

Önemle duyurulur.

Siyami Çetin
Federasyon Temsilcisi

X