Ana Sayfa Blog

Ata’ya Saygı ve Anma Faaliyeti 10 Kasım 2021

0
Ata'ya Saygı ve Anma Faaliyeti
Ata'ya Saygı ve Anma Faaliyeti

Değerli kulüp başkanları ve temsilcileri; ATA’YA SAYGI VE ANMA FAALİYETİ” 10 Kasım 2021 Çarşamba günü tüm kulüp sporcularının katılımı ile Kemalpaşa Yukarıkızılca’da gerçekleştirilecektir.

Fahrettin Altay, Gaziemir, Buca ve Karşıyaka’dan katılım durumuna göre İzmir İl Temsilciliği tarafından araç organizasyonu yapılacaktır.

Katılım durumunuzu ve durak bilgilerinizin 0530 784 96 40 numaralı telefondan Gamze Varol’a bildirilmesi gerekmektedir.

Tüm kulüplerimize ve sporculara önemle duyurulur.

Ata’mıza layık bir tören için hepinizi Kemalpaşa’da buluşmaya davet ediyoruz.

Araç durak ve saatleri daha sonra paylaşılacaktır.

Faaliyete katılacaklar HES kodlarını bildirmek zorundadır, Aksi halde faaliyete katılamazlar.

Türkiye Dağcılık Federasyonu
İzmir İl Temsilciliği
Siyami Çetin

Kocatepe’den İzmir’e Zafer ve Anma Yürüyüşü Programı

0

30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın yıldönümü vesilesiyle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın desteği, Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği ve TDF-İZSAR katkıları ile “Kocatepe’den – İzmir’e Zafer ve Anma Yürüyüşü” planlanmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihe altın harflerle yazılan Büyük Taarruz’un 99. yıldönümü ve 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek kamplı yürüyüş, 25 Ağustos 2021 tarihinde Afyon Kocatepe’den başlayacak, 9 Eylül 2021 sabahı İzmir’de sona erecektir.

Etkinlik üç etap halinde planlanmıştır. Başvuru ve kesin kayıtlar bu çerçevede yapılacaktır.

 1. GRUP

25 Ağustos 2021 Çarşamba sabahı 09.00’da İzmir’den hareket edecek, Afyon Büyükkalecik Köyü’nde çadır kuracaktır. Kafile 04.30’da Kocatepe’deki törenlere katıldıktan sonra Tınaztepe’ye kadar yürüyecek (14 km), Dumlupınar Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra Perşembe akşamı İzmir’e geri dönecektir.

 1. GRUP

Tüm taarruz hattını yürüyecek ana kafile, İzmir’de törenle karşılanacak, 9 Eylül sabahı düzenlenecek İzmir’imizin kurtuluş törenlerinde yerini alacaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TDF-İZSAR mobil bir ekipleri, hat boyunca bizlere eşlik edecektir.

 1. GRUP

Kafileye son gün (8 Eylül sabahı) dahil olacak bu grup, Kemalpaşa Yiğitler Köyü’nde ana kafile ile buluşacak, hep birlikte Bornova Belkahve’ye intikal edilecektir. Bu grubu Yiğitler Köyü’ne İzmir Büyükşehir Belediyesi taşıyacaktır. Kocatepe’den İzmir’e Zafer ve Anma Yürüyüşü Belkahve’de düzenlenen törenin ardından sona erecek, tüm kafile 9 Eylül sabahı düzenlenecek İzmir’imizin kurtuluş törenlerinde yeniden bir araya gelmek üzere dağılacaktır.

Kulüp temsilcilerinin 23 Ağustos Pazartesi saat 15.00’e kadar “1 Asil 2 Yedek” isim yazdırmaları, katılımcıların ise HES kodu, T.C. Kimlik No , Telefon ve acil durumlarda aranacak kişiye ait bilgileri Suat Özkan’a (0541 851 23 40) numaralı telefona bildirmeleri gerekmektedir.

TDF İzmir Temsilciliği

AFYON KOCATEPE – İZMİR ZAFER YÜRÜYÜŞÜ

0
İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği ve TDF-İZSAR arama Kurtarma Birliği destek ve katkıları ile “AFYON KOCATEPE – İZMİR ZAFER YÜRÜYÜŞÜ” 26 Ağustos -09 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.
Program ve katılım bilgileri bu ortamda paylaşılacaktır. Tarih aralığını lütfen ajandanıza kaydediniz.
Detaylar bu yazı güncellenerek paylaşılacaktır.
TDF İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİ

12-17 Yaş Arası Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Yönelik “Yaz Dağcılık Okulu” – 12-16 Temmuz 2021

0

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Dağcılık Federasyonu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Buca Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğinde 12-17 Yaş arası Ortaokul ve Lise Öğrencileri için “YAZ DAĞCILIK OKULU” eğitim faaliyeti yapılacaktır.

T.C. İzmir Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 18.06.2021 tarih ve E-65710529-622.02-592151 sayılı “OLUR”ları ile Türkiye Dağcılık Federasyonu 2021 yılı faaliyet programında yer alan “Yaz Dağcılık Okulu” 12-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında Buca Belediyesi Kaynaklar Dağcılık ve İzcilik Kamp Merkezi ile Karşıyaka Yamanlar Gençlik Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecektir.

12-17 yaş arası Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik kamplı eğitim faaliyetine aşağıdaki koşulları gerçekleştirebilen öğrenciler kabul edilecektir.

EĞİTİM KAMPINA KATILMA KOŞULLARI;

 1. Okul Müdürlüğü tarafından tanzim edilecek öğrenci belgesi
 2. Veli muvafakat belgesi
 3. Çadır, uyku tulumu, mat ve benzeri kamp malzemeleri
 4. Yemek yapabilmek için gereken malzemeler ile pişirmek için gerekli olan ocak, tüp, tencere, tabak, kaşık, bardak ve benzeri kişisel malzemeler

EĞİTİMİN İÇERİĞİ;

 1. Yaz temel dağcılık bilgisi
 2. Kampçılık
 3. Yürüyüş bilgisi
 4. İlk yardım
 5. Harita, GPS ve pusula okuma ile yön bilgisi,
 6. Doğada yaşam becerileri
 7. Giyinme ve beslenme
 8. Arama, kurtarma, doğada kaybolan kişi davranışları ve benzeri konular

SUNULMASI PLANLANAN OLANAKLAR;

 1. İzmir Büyükşehir Belediyesinin kumanya desteği
 2. Buca ve Karşıyaka Belediyelerinden kamp alanlarının ücretsiz tahsisi ve ulaşım hizmeti, tişört
 3. Eğitimlerin, TDF 2. kademe antrenörleri tarafından ve ücretsiz olarak verilmesi
 4. Kampta sürekli antrenör ve gözetmen bulundurulması
 5. Arama Kurtarma Birliği (İZSAR) ve teknik malzeme desteği
 6. Katılım belgesi

Kamp faaliyeti 12 Temmuz Pazartesi günü 12:00’de Belediye Binası önünde başlayacak, 16 Temmuz 2021 Cuma günü saat 14:00’te aynı yerde sona erecektir.

Kayıt ve bilgi için;
Siyami ÇETİN : 0532 545 39 02
Suat ÖZKAN : 0541 851 23 40

Kışkıllı köyüne yardım kampanyasına sen de katıl

0

Özellikle dağcıların aşina olduğu Kışkıllı Köyü Süphan Dağı tırmanışı için konaklama ve tırmanışın başladığı yer olarak bilinir. 2350m rakımlı köy Tükiye’nin en yüksek yerleşim yeridir.

Köy okulunda birleştirilmiş sınıfta okuyan öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını giderebilmerleri için 4 saatlik araç yolculuğu yapmaları gerekiyor, tabi yollar açıksa.

Sizlerin de yardımıyla Süphan Dağı eteğindeki bu güzel köyün çocuklarının, temel kitap, kırtasiye, ve kıyafet eksiklerini gidererek, onların eğitimlerine katkıda bulunmak ve hayatlarına dokunmak istiyoruz

Teşekkürler

TDF İzmir İl Temsilciliği

20. İDADİK Bozdağ Kış Dağcılık Şenliği Online Sempozyumu

0

Değerli Dagcilik ve Dogasever Dostlarımız,

20. İDADİK Bozdağ Kış Dağcılık Şenliği Online Sempozyumu 13 Şubat 2021’ de gerçekleşecektir.

2001 yılından bu yana Ödemiş – Bozdağ’ da düzenlediğimiz geleneksel şenliğimizi bu yıl covid-19 pandemi kısıtlamaları nedeniyle sanal ortamda gerçekleştireceğiz. Katılımınızı ve desteğinizi rica ederiz.
Değişik konularda konuklarımızla yapılacak konuşmalar YouTube “idadik 1986” kanalı (canlı yayın linki https://youtu.be/SaDi3xNxFsE) üzerinden izlenebilecektir.

İDADİK Yönetim Kurulu

ŞERİFE BACININ ŞEHİT OLUŞUNUN 100. YILI ANMA YÜRÜYÜŞÜ

0
ŞERİFE BACI’NIN ŞEHİT OLUŞUNUN 100. YILI ANMA YÜRÜYÜŞÜ
Kurtuluşa giden yolda ve Büyük Önder Atatürk’ün “Gözüm cephede Kulağım İnebolu’da” dediği ve 100. yılı büyük katılımla 9-12 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan “Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü”, dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına Covid-19 (Korona virüs) salgını nedeniyle iptal edilmişti.
2021 yılının Şerife Bacı’nın İstiklal Yolu’nda cephane taşırken donarak şehit oluşunun 100. yılı olması, diğer yandan İnebolu’yu bombalayan iki Yunan gemisine karşı Yiğit İnebolu halkının direnişi olan “Şeref ve Kahramanlık Günü”nün 100. yılına denk gelmesi nedeniyle birçok etkinlik yapılacaktır. Bu etkinlikler kapsamında 18-21 Şubat 2021 tarihleri arasında “Şerife Bacı’nın Şehit Oluşunun 100. Yılında 100 Şerife Bacı Yürüyor” adı altında yürüyüş yapılacaktır.
Pandemi nedeniyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek yapılacak yürüyüş için geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi il dışından katılacak katılımcılar ulaşımlarını kendileri karşılayacak, bunun dışında dört gün boyunca iaşeleri ve çadırların taşınması etkinlik komitesince karşılanacaktır. Etkinlik 100 kişi ile sınırlı olup katılma önceliği kadın yürüyüşçülerindir. İl dışından gelecekler için Pandemi nedeniyle ulaşımda sorun yaşamamaları için yol izin belgelerine Kastamonu Valiliği yardımcı olacaktır.
Yürüyüşe katılmak isteyen katılımcıların ad, soyad, T.C. kimlik numarası, telefon numaraları, e-posta adresleri ve açık adreslerini Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.
KASTAMONU İL KÜLTÜR ve TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ
Tel: 0366 214 22 18- 214 97 95
Fax: 0366 212 44 05

image.png

Katip Çelebi Spor Salonu Tüm Sporculara Açıldı

0
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) ile İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici’nin katıldığı törende imzalanan protokolle üniversitenin Çiğli yerleşkesinde bulunan spor kompleksi içinde yarı olimpik yüzme havuzu ve diğer tesislerin yanında spor tırmanış duvarının da bulunması spor tırmanış adına sevinçle karşılandı.
İçerisinde, yüzme havuzu, basketbol, hentbol, voleybol Fitness Salonu, masa tenisi ve Tırmanış vuvarı gibi bit çok branj bulunan salonu, lisnaslı tüm sporculara ve kulüplere açık hale gelmesinden büyük muttluk duyuyoruz.

İzmir Radyo Amatörleri Derneği İle Protokole İmza Attık

0
Değerli Arkadaşlar Merhaba,
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Amatör Telsiz Ehliyeti ile ilgili olarak TDF İzmir İl Temsilciliği ile İzmir Radyo Amatörleri Derneği arasında işbirliği protokolü gerçekleştirilmiştir.
Bu çerçevede bir WhatsApp gurubu oluşturulmuş ve bilgilerin tamamının bu platformda paylaşılacağı kararlaştırılmıştır.
Buna göre; telsiz kullanımı, işletme ve teknik konularda zoom programı üzerinden hafta sonu olmak üzere 20.00 den sonra eğitim gerçekleştirilmesine, başvuru ve sınava dair tüm bilgilerin bu platformda paylaşılmasına karar verilmiştir.
TDF İzmir İl Temsilciliği-Türkiye Radyo Amatörleri Derneği (TRAC) İzmir Şubesi

Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatları

0

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU SPORCU LİSANS, VİZE VE TRANSFER TALİMATI

Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatları güncellenmiştir.

Aşağıda yer alan talimatı dosya olarak indirebilirsiniz.

 

SPORCU LİSANS, VİZE VE TRANSFER YÖNETMELİĞİ

X