İzmir’li Dağcılık Kulüpleri 31 Mart Salı Saat 20:00’de Video Konferans Toplantısı Yapacak

0
151

İzmir’li Dağcılık Kulüpleri 31 Mart Salı Saat 20:00’de TDF öncülüğünde İl Temsilcilikleri koordinasyonunda 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara destek amacıyla kulüpler bazında kurulacak VEFA destek ekipleri konusunda Video Konferans Toplantısı yapacak.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilsici Siyami Çetin’in yazılı açıklaması aşağıdaki gibidir;

Federasyon Başkanı Sayın Prof.Dr. Ersan Başar’ın mesajıdır.

“Değerli İl Temsilcilerimiz bilindiği üzere Dünya genelinde her geçen gün yüzlerce kişinin ölümüne neden Yeni Korona virüsden (2019-nCoV) dolayı ülkemizde bir takım önlemler ve uygulamalar yürürlüğe girmiştir. Bu kapsamda tüm federasyon ve kulüp faaliyetleri iptal edilmiştir. Federasyon olarak bu zor günlerde bir nebzede bizim desteğimiz olması bakımından VEFA projesi kapsamında destek olunma kararı verilmiştir.

Bilindiği üzere 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı kapsamında destek olunmak amacı ile VEFA destek ekipleri kurulmuştur. Bu projeye destek olmak isteyen Federasyonumuza bağlı kulüplerimiz illerindeki İl Temsilciliklerimize başvurarak buradan VEFA gönüllüsü olabilirler. Bu kapsamda İl temsilciliklerimiz kulüplerden gelen başvuruları alacaklar ve Sağlık İl Müdürlüklerine VEFA gönüllüsü olarak başvuru yapacaklardır. Sağlık İl Müdürlüğünün yönlendirmesine göre kulüplerimizi bilgilendireceklerdir.

Yapılan görüşmelerde her ilde farklı uygulama yapılmaktadır. Bazı illerde Sağlık İl Müdürlükleri, bazılarında Vali yardımcısı koordinasyonunda yapılmaktadır.

Sayın İl Temsilcilerimiz sizlerde ilinizde bu konuda planlama yaparak ilinizdeki kulüp başvurularını alıp ilgili birime bildirip kulüplerimiz ile iletişimi sağlamanız önemlidir Buradan yapılan çalışmaları paylaşabilirsiniz bizde TDF web sitesinden yayınlayabiliriz

Bu çalışma kurumsal olarak Türkiye Dağcılık Federasyonu adına yürütülecektir. Bu konuda hassasiyet gösterelim.”

Mesajda belirtilen projeyi ve uygulamaları değerlendirmek üzere İzmir İl Temsilciliği öncülüğünde 31 Mart 2020 Salı günü sat 20.00 de telekonferans gerçekleştirilecektir. Kulüp Başkanlarının veya temsilcilerinin görüntülü konuşma sistemine dahil olarak kulüplerin temsilinin sağlanmasını rica ederim.

Siyami Çetin

Federasyon Temsilcisi