Kocatepe’den İzmir’e Zafer ve Anma Yürüyüşü Programı

0
171

30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın yıldönümü vesilesiyle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın desteği, Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği ve TDF-İZSAR katkıları ile “Kocatepe’den – İzmir’e Zafer ve Anma Yürüyüşü” planlanmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihe altın harflerle yazılan Büyük Taarruz’un 99. yıldönümü ve 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek kamplı yürüyüş, 25 Ağustos 2021 tarihinde Afyon Kocatepe’den başlayacak, 9 Eylül 2021 sabahı İzmir’de sona erecektir.

Etkinlik üç etap halinde planlanmıştır. Başvuru ve kesin kayıtlar bu çerçevede yapılacaktır.

  1. GRUP

25 Ağustos 2021 Çarşamba sabahı 09.00’da İzmir’den hareket edecek, Afyon Büyükkalecik Köyü’nde çadır kuracaktır. Kafile 04.30’da Kocatepe’deki törenlere katıldıktan sonra Tınaztepe’ye kadar yürüyecek (14 km), Dumlupınar Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra Perşembe akşamı İzmir’e geri dönecektir.

  1. GRUP

Tüm taarruz hattını yürüyecek ana kafile, İzmir’de törenle karşılanacak, 9 Eylül sabahı düzenlenecek İzmir’imizin kurtuluş törenlerinde yerini alacaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TDF-İZSAR mobil bir ekipleri, hat boyunca bizlere eşlik edecektir.

  1. GRUP

Kafileye son gün (8 Eylül sabahı) dahil olacak bu grup, Kemalpaşa Yiğitler Köyü’nde ana kafile ile buluşacak, hep birlikte Bornova Belkahve’ye intikal edilecektir. Bu grubu Yiğitler Köyü’ne İzmir Büyükşehir Belediyesi taşıyacaktır. Kocatepe’den İzmir’e Zafer ve Anma Yürüyüşü Belkahve’de düzenlenen törenin ardından sona erecek, tüm kafile 9 Eylül sabahı düzenlenecek İzmir’imizin kurtuluş törenlerinde yeniden bir araya gelmek üzere dağılacaktır.

Kulüp temsilcilerinin 23 Ağustos Pazartesi saat 15.00’e kadar “1 Asil 2 Yedek” isim yazdırmaları, katılımcıların ise HES kodu, T.C. Kimlik No , Telefon ve acil durumlarda aranacak kişiye ait bilgileri Suat Özkan’a (0541 851 23 40) numaralı telefona bildirmeleri gerekmektedir.

TDF İzmir Temsilciliği