Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) Uyarısı ve VEFA Gönüllülüğü

0
69

Yeni Koronavirüs (2019-nCoV) hakkında daha önce yapmış olduğumuz duyurularda belirtiğimiz üzere  T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından virüs ile ilgili olarak tedbirler alınmış olup bu kapsamda tüm spor faaliyetleri ve toplantılar gelecek bir tarihe ertelenmiş veya iptal edilmiştir.  Federasyonumuz ve kulüplerimizin spor faaliyetleri kapsamındaki tüm etkinlikler ile  Sivil Toplum Kuruluşlarının (Dernek-vakıf) genel kurulları, eğitim ve her türlü toplantılar geçici iptal edilmiştir. Kulüplerimiz için bu durum geçerli olmakla birlikte gerekli hassasiyetin gösterilmesi toplum sağlığı açısından önemlidir.

Bilindiği üzere 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı kapsamında destek olunmak amacı ile VEFA destek ekipleri kurulmuştur. Bu projeye destek olmak isteyen Federasyonumuza bağlı kulüplerimiz illerindeki İl Temsilciliklerimize başvurarak buradan VEFA gönüllüsü olabilirler. Bu kapsamda İl temsilciliklerimiz sizden gelen gönüllülük taleplerini Sağlık İl Müdürlüklerine veya ilgili birimlere bildirecektir. Daha sonrasında yapılacak planlama ile başvuran kulüplere bilgi verilecektir. İllerde İl Temsilciliklerimiz koordinasyonu sağlayacaktır.

Federasyonumuzun Nisan 2020 faaliyet programında  belirtilen etkinliklerimizin tümü iptal edilmiştir. Şartların uygun olması ve izinlerin verilmesi halinde başta eğitim faaliyetleri ile antrenör kursları hızla ileri tarihlerde açılmaya başlanılacaktır.

T.C. Sağlık Bakanlığı virüsün bulaşmasını önlemek amacı ile gerekli bilgilendirmeleri  yapmaktadır. Toplum sağlığının korunması amacı ile federasyonumuz, spor kulüplerimiz ve doğa severler bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeye devam edecektir. Kulüplerimize ve sporcularımıza önemle duyurulur.

“Hep Birlikte Yeneceğiz”    #EvdeKal

Prof.Dr.Ersan BAŞAR

Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı