Yürüyüş parkurlarının işaretlenmesi

0
326
Red and white track mark on a stone. Forest route, hiking pathway trail sign. Hafling, way to the 'Wurzer Alm', South Tyrol, Italy

Yürüyüş parkurlarının işaretlenmesi

Keşif Dağcılık urla temsilciliği olarak Efes Mimas rotalarından olan Azmak – Sığacık rotasını yürüdük. Bölgemizde olduğu için rotanın işaret bakımlarını biz yapıyoruz. Rota uluslararası işaretleme sistemi gereği standart kırmızı beyaz dik dörtken şekilli olarak işaretlenmiştir.  Ancak bu gün tespit ettiğimiz bir çok yerde ilave olarak fotoğrafta görülen gelişi güzel oklar yuvarlak kırmızı noktalar şeklinde boyamalar gördük.

Efes Mimas yolları bölgemizin uluslararası temalı yollarıdır. Hepsi birbirinden güzel rotalar ihtiva eder Kulüp başkanları ve yürüyüş lideri arkadaşlarımızdan rica ediyoruz, standart dışı gelişi güzel işaretlemeye engel olsunlar. Eğer işaretlerde eksiklik yada silinme gibi aksaklıklar varsa  lütfen İBB kırsal kalkınma daire başkanlığına Daire başkanı ve TDF asbaşkanı Ertuğrul Tugay beye veya Kürşad Akman beye bildirsinler Urla bölgemizde bir rota ise bize de bildirebilirler.

El birliği ile Efes Mimas rotalarımızı koruyalım. Doğanın güzelliklerinden yararlanalım.

Saygılarımla Keşif Dağcılık kulübü başkan yardımcısı Mehmet Tuncer .